“Jediní lidé, kteří nakonec neuspějí,
jsou ti, kteří se o nic nepokusí.”

David Viscott

Soutěž podnikatelek

Pro podporu rozvoje podnikání žen a pro zvýšení jejich motivace zakládat své vlastní malé podniky uskutečníme "Soutěž nejlepších podnikatelek měst Litvínova a Meziboří". Touto aktivitou chceme podpořit propagaci těch nejlepších příkladů podnikání žen v lokalitě Litvínova a Meziboří. 

Soutěž má svá předem stanovená pravidla.

Plánujeme zrealizovat dva ročníky soutěže, a to :

- Soutěž nejlepších podnikatelek měst Litvínova a Meziboří za rok 2012  

- Soutěž nejlepších podnikatelek měst Litvínova a Meziboří za rok 2013


1. ročník soutěže

Litvínovská vzdělávací společnost s.r.o. jako nositel projektu Příležitost zrealizovala 1. ročník soutěže nejlepších podnikatelek měst Litvínova a Meziboří za rok 2012. Partnery projektu, kteří se na společenské akci rovněž podíleli, jsou - Okresní hospodářská komora Most, Úřad práce České republiky - krajská pobočka v Ústí nad Labem, město Meziboří a občanské sdružení LIBUŠE.

S realizací slavnostního večera nám dále pomáhaly společnosti JAPEK s.r.o., PRO LITVÍNOV, o.p.s., Česká spořitelna, a.s., region Severozápadní Čechy, Pánevní oblast, Pobočka Litvínov, ČSOB pobočka Litvínov a KB pobočka Litvínov.

Slavnostní vyhodnocení soutěže se konalo v aule Scholy Humanitas v Litvínově dne 26.2.2013 pod záštitou starostů měst Litvínova a Meziboří. Uspořádaná soutěž měla za cíl vyzdvihnut a šířit úspěchy žen v podnikání a zároveň motivovat další ženy, které sbírají odhodlání a sílu k zahájení podnikatelské činnosti. Snahou bylo také podpořit propagaci těch nejlepších příkladů podnikání žen v regionech, které se řadí k regionům s nejvyšší nezaměstnaností v České republice.

Slavnostní večer moderovala paní Jana Antonínová společně s panem Vladimírem Hronem, který také zpestřil program svými písněmi. Součástí programu bylo i hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy v Litvínově pod vedením p.Hvozda a módní přehlídka z tvorby paní Lenky Rezkové. Závěr patřil Jazzovému triu pod vedením Jakuba Staňka.

Celkem bylo z regionu nominováno 9 právnických osob, 33 fyzických osob a další nominace byly z řad veřejnosti.

Hodnocení vycházelo nejprve z analýzy firem a posouzení individuálního podnikatelského příběhu každé z nominovaných žen.
Hodnotící komise byla dvanáctičlenná a tvořili jí zástupci měst, OHK Most, Úřadu práce, regionálních škol, bankovních společností a dalších regionálních firem.
Vyhodnoceny byly dvě kategorie – právnické osoby a osoby samostatně výdělečně činné, tedy fyzické osoby. Dále byly uděleny dvě zvláštní ceny poroty a jedna mimořádná cena Okresní hospodářské komory v Mostě,

Vyhodnocené podnikatelky:
1. kategorie – Právnické osoby
1. místo – Helena Zemánková Týřová - Janovské pekárny s.r.o.
2. místo – Šárka Levová - Stavebniny K9 s.r.o.
3. místo – Marcela Dušková - ZDRASES s.r.o.

2. kategorie – Fyzické osoby

1. místo – Vlasta Dudková - řeznictví a uzenářství "U hodin"
2. místo – Hana Mirosničenková - kosmetické služby
3. místo – Renata Kokrmentová - A-tour - cestovní agentura

3. Kategorie – Zvláštní cena poroty
Kateřina Menčíková - prodejna textilu
Dana Špirochová - kadeřnictví Dana

4. Kategorie - Zvláštní cena Okresní hospodářské komory Most
Štěpánka Hüblová - květinka

2. ročník soutěže

V měsíci lednu 2014 jsme uspořádali již 2. ročník soutěže o nejlepší podnikatelku měst Litvínova a Meziboří. Slavnostní vyhodnocení se konalo dne 24.1.2014 v Citadele v Litvínově za účasti partnerů projektu Města Meziboří, OHK Most, ÚP ČR krajské pobočky Ústí nad Labem a občanského sdružení Libuše. Další, kdo velmi výrazně svým partnerstvím přispěli ke zdárnému průběhu akce, byla Severní energetická a.s., pekárna Japek, bankovní instituce s pobočkami v Litvínově a to KB a.s., ČS a.s., ČSOB a.s. a mediálním partnerem byla společnost MEDIA LIVE. Záštitu nad akcí převzali starostové měst Litvínova a Meziboří.

Do závěrečného hodnotícího kola postoupilo celkem 20 podnikatelek z Litvínova a Meziboří. Porota v čele s předsedkyní p. Michaelou Marksovou Tominovou se při konečném výběru pořádně zapotila a jak to celé dopadlo...?

   1. místo - Eva Smejkalová

Firma Autoexpres, prodej autodoplňků a auto-moto příslušenství. Podniká od roku 1996. Firma má také svůj vlastní automobilový tým.

“Cítím to jako velké ocenění všech, kteří se mnou podnikají a ocenění mé rodiny, která mě podporuje. Podnikám od roku 1996, ale v oboru jsem již 40 let. Pro ženy je to podle mne těžší, než pro muže. My se musíme postarat i o děti, o rodinu. Bez pomoci manžela bych to nikdy nedokázala. Vážím si také svých zaměstnanců, jsou to lidé, na které můžu být hrdá. Jsem obklopena spolehlivými lidmi, můžu se pomalu připravovat na důchod. Vím, že mám firmu komu předat.“

   2. místo - Marie Hrubešová

Provozuje kadeřnictví Carin na Meziboří. Vyučila se kadeřnicí. Po vyučení pracovala ve státní sféře jako kadeřnice. V roce 1992 začala podnikat v tomto oboru a podniká dodnes.

„Je těžké zvládnout podnikání i rodinu. Chci uspět a udržet se na trhu, a tak vyhovím svým zákaznicím. Chodím do práce brzy ráno i večer. Starší zákaznice ráda přivezu. A jaké mám plány do budoucna? Co nejdéle vydržet.“

   3. místo - Jaroslava Khaurová

Majitelka salonu Jarka na Osadě v Litvínově. Podniká od roku 1992. Na provozovně stále něco vylepšuje a mění, aby byla pro zákazníky zajímavá a příjemná.

„Když nechcete šidit podnikání ani rodinu, je to velmi těžké. Jde to jen, když rodina pomůže. Já mám plnou podporu svých blízkých, za což jsem vděčná. Svou práci dělám ráda, a tak nepočítám čas, který jí věnuji. Chci se dál rozvíjet, otevřela jsem e-shop, chci pomáhat ženám, aby byly krásné.“

   Zvláštní cena poroty za celoživotní podnikání v oboru - Ada Holubová

Provozuje vlastní lékárnu v Litvínově Osadě. Podniká od roku 1993. Většinu svých zákazníků zná osobně. Zaměstnává 5 žen.

„Nemyslím si, že to máme těžší než muži. Záleží na člověku a na tom, co chce a co dokáže. Naopak, ženy mají intuici, která mužům schází. Ocenění mě velmi potěšilo. Beru to jako úspěch celého našeho pracovního kolektivu, který vzhledem k těžké době na podnikání takovou vzpruhu potřeboval. Chtěla jsem v letošním roce skončit, ale ocenění mě přesvědčilo, že lidé naši lékárnu pozitivně vnímají. Zůstaneme tedy dál a zkusíme ještě bojovat.“

   Zvláštní cena poroty za úspěšný start v podnikání - Jana Černá 

Majitelka prodejny Italissima Home s designovými výrobky. Podniká od května roku 2013. Je absolventkou kurzu Základy podnikání v rámci projektu PŘÍLEŽITOST. Zaměstnává 2 ženy.

„Podnikám v holčičím oboru, mám tedy proti mužům výhodu. Prodávám designové výrobky. Obklopovat se krásnými věcmi chtějí lidé v malém městě stejně jako ve velkém. Těší mě, že podnikám teprve necelý rok a už jsem uspěla v této soutěži. Dává mi to chuť do další práce.“

   Zvláštní cena poroty za nejdelší dobu podnikání - Lubomíra Skořepová 

Poskytuje masérské služby, provozuje saunu a squash. Podniká od roku 1990. Z důvodu rekonstrukce se v příštím roce bude stěhovat do nových prostor.

„Podnikám v oboru, kde to mají ženy rozhodně těžší. Už proto, že to chce fyzickou sílu. Dělám ale, co můžu a v oboru podnikám už od roku 1990. Samozřejmě se to podepsalo na rodinném životě.Přesto nechci ale se svým podnikáním skončit. Mám plány do budoucna, stěhuji se d nových prostor.“

   Zvláštní cena OHK Most za uvádění vlastních výrobků na trh - Liběna Hlinková 

Vyrábí a prodává kosmetiku s názvem Liběna Hlinková Cosmetics. Podniká od roku 1994. Mimo jiné se věnuje nadační činnosti, kterou pomáhá bývalým hokejistům překonat těžké životní situace.

„Velmi si vážím ceny, kterou jsem získala. Je to pro mne povzbuzení a impuls do dalšího podnikání. Chtěla bych,ve spolupráci s Univerzitou v Hradci Králové, dále pokračovat ve vývoji a zkvalitnění mé kosmetiky, rozšířit její distribuci a zároveň se více dostat do většího povědomí.Doufám, že k tomu mi pomůže i cena, kterou jsem obdržela.“

   Zvláštní cena OHK Most za uvádění vlastních výrobků na trh - Jaroslava Pachtová 

Od roku 1992 provozuje obchod Maso-uzeniny a výrobnu v Litvínově. V současné době je již v důchodovém věku a provozovnu by ráda předala synovi. Převážná část zaměstnanců (celkem 9 – ženy i muži) u ní pracuje prakticky od začátku jejího podnikání.

 „Podnikám od roku 1992 a za celou tu dobu jsem neměla volný den, volnou sobotu. Hodně mi pomáhá manžel i syn. Bez nich by to nešlo. Už bych měla být pět let v důchodu, každý den si říká, zítra už nepůjdu. Nakonec se ale seberu a jdu. Mám zodpovědnost za své zaměstnance."

 

VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuSdílet tuto stránku › slaďování pracovního a rodinného života pro ženy na trhu práce

© 2018 Insion

Mgr. Radka Fantová

Smetanova 483
436 01 Litvínov

723 664 546

fantova@lvs-litvinov.cz